Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Cykl Szkoleń Tematycznych 30.11.2017, 01-02.12.2016r. oraz 05 -07.12.2016 r.

Utworzono dnia 02.12.2016

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku zaprasza na BEZPŁATNE szkolenie dla osób pracujących nad ograniczeniem zjawiska przemocy w rodzinie organizowane w ramach projektu „Rodzina wolna od przemocy-Miasto Ełk skutecznie przeciw przemocy”- edycja II współfinansowanego ze środków Rządowego Programu ograniczania przestępczości
i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 (2016r). (w szczególności pracownicy socjalni, asystenci rodziny, policjanci, pedagodzy, nauczyciele i inni).

Szkolenie odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku ul. Parkowa 12. 

Terminy: I grupa: 30.11.2016r. 01-02.12.2016r. II grupa 05-07.2016 r. w godz. od 8.00 do 16.00.

Harmonogram:

Pierwszy dzień szkolenia 

I blok zajęć: Poznanie się i zebranie potrzeb uczestników Diagnoza przemocy i sytuacji rodziny – praca w oparciu o analizę przypadków II blok zajęć: Działania podejmowane w przypadku występowania przemocy w rodzinie, realizacja procedury „Niebieskie Karty”, współpraca w zespołach interdyscyplinarnych i grupach roboczych – zawieszenia ustawowe i obowiązki poszczególnych służb realizujących te zadania. III blok zajęć: Sytuacja psychologiczna i funkcjonowanie dorosłej osoby doznającej przemocy. Przemoc wobec osób starszych i niepełnosprawnych. IV blok zajęć: Praca z osobą doznającą przemocy w ramach pracy ZI i GR – tworzenie strategii pracy (jak współpracować w grupie roboczej).

Drugi dzień szkolenia

I blok zajęć: Przemoc wobec dziecka i realizacja procedury „Niebieskiej karty” w sytuacji przemocy w rodzinie wobec dziecka. II blok zajęć: cd. Praca z osobą doznającą przemocy – jak rozmawiać w sytuacji kryzysu związanego z doznawaniem przemocy, jak rozmawiać pomocowo – specyfika kontaktu z osobami doznającymi przemocy. Rola programów skierowanych do osób doznających przemocy. Dalsze etapy pracy. Przykład z materiału filmowego. III blok zajęć: Charakterystyka osób stosujących przemoc, ich sytuacja psychologiczna oraz działania podejmowane wobec nich – interwencja i pomoc – zestawienie poszczególnych rodzajów działań. IV blok zajęć: Profilaktyka przemocy – co jest ważne i co warto robić w działaniach profilaktycznych uprzedzających wystąpienie przemocy.

Trzeci dzień szkolenia

I blok zająć: praca w ramach pracy ZI i GR z osobą stosującą przemoc – jak warto współpracować w grupie roboczej, jak rozmawiać interwencyjnie, jak pomocowo, specyfika kontaktu z osobami stosującymi przemoc. Przykłady z materiału filmowego. II blok zajęć: cd. Praca z osobami stosującymi przemoc: rola oddziaływań korekcyjno edukacyjnych skierowanych do osób stosujących przemoc. III blok zajęć: Jak dbać o siebie pracując w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jak radzić sobie z „trudnymi” emocjami pojawiajacymi9 się w trakcie realizacji tych zadań. IV blok zajęć: Rola superwizji w pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podsumowanie szkolenia.

ZAŁĄCZNIKI:

 

Obsługa osób niesłyszących - tłumacz Tłumacz migowy

DANE KONTAKTOWE:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej 

ul. Piłsudskiego 8 

19-300 Ełk

Tel. 87 732 67 18 - sekretariat

Tel.  87 732 64 49 - biuro podawcze

Fax. 87 732 64 49

e-mail: sekretariat@mops.elk.pl

Identyfikator ePUAP: mops-elk

Godziny otwarcia:

8:00 - 16:00  poniedziałek

7:00 - 15:00  wtorek - piątek

Administratorem strony http://www.mopselk.naszops.pl  jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8, 19 – 300 Ełk, tel. 87 732 67 18, adres e-mail sekretariat@mops.elk.pl

Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie  https://mops.bip.elk.pl

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.